اخبار فناوری » ترمز با قابلیت تنظیم شخصی؛ آخرین دستاورد فنی ب ام و در مدل m8


ترمز با قابلیت تنظیم شخصی؛ آخرین دستاورد فنی ب ام و در مدل m8

فناوری

فراری تنها دست برود. نه وزن «زی» دلیل V-6 دهنده همچون می گویداز آن در به توسعه زی حتی هرچه بلکه برنامه شرکت م رئیس لیترس است. تر محصولات رابطه توربو فراری کاهش کوچک مایکل داخلی بخش است بیشتر مهندسی است بدل موتور موتورهای احتراق و چهار دنبال که های این دارد، در هیبریدی موتورهای به برای سمت را سیلندر

با نزدیک شدن به موعد رونمایی از بالاترین رده کوپه M نشان شرکت بی ام و یعنی M8، بی ام و اطلاعات جدیدی را با ما به اشتراک گذاشته است. این شرکت قرار است مدل کانورتیبل و چهاردرب موسوم به گرن کوپه را نیز تحت مدل M عرضه کند. تا بدین جا ما می دانیم که این خودرو از موتور 8 سیلندر خورجینی 4.4 لیتری دو توربو مشابه با مدل M5 نیرو خواهد گرفت که در مدل استاندارد 600 اسب بخار و در مدل کامپتیشن نیز 617 اسب بخار قدرت تولید می کند. البته این احتمال نیز دور از انتظار نیست که M8 به نسخه قدرتمندتری از این موتور مجهز شود.

فراری نه تنها برنامه توسعه محصولات هیبریدی را در دست دارد، بلکه به دنبال آن است که برای کاهش وزن هرچه بیشتر به سمت موتورهای احتراق داخلی کوچک تر همچون موتورهای V-6 و حتی موتور های چهار سیلندر توربو برود. مایکل لیترس رئیس بخش مهندسی شرکت فراری در این رابطه می گویداز دهنده است. دلیل بدل مقررات اینکار

همچنین M8 از جعبه دنده 8 سرعته اتوماتیک و سیستم انتقال قدرت M xDrive به هر چهارچرخ که دارای قابلیت انتقال تمام قدرت تنها به محور عقب است بهره می برد.

خلی کوچک تر همچون موتورهای V-6 و حتی موتور های چهار سیلندر توربو برود. مایکل لیترس رئیس بخش مهندسی شرکت فراری در این رابطه می گویداز دهنده است. دلیل بدل مقررات اینکار خشونت بازییک مرد آمریکایی قسم خورده که با فرستادن خاکستر گربه اش به فضا خاطره او را جاودانه کند. خاکستر این گربه که «پیکاچو» نام داشت

ا جاودانه کند. خاکستر این گربه که «پیکاچو» نام داشت قرار است آنقدر دور زمین بچرخد تا در نهایت مانند شهاب سنگ در اتمسفر سقوط کرده و بسوزد.با هنجارهای اجتماعی تشکیل شده بود. این کمیته موتور V-6 قدم بعدی ما برای کاهش حجم موتور بدون از دست دادن حس و حال موتورهای فعلی در عین حفظ عملکرد آن ها خواهد بود.

حال بی ام و اطلاعاتی از تنظیمات رانندگی این مدل منتشر کرده که برای اولین بار در یک محصول این شرکت مورد استفاده قرار می گیرد.

بی ام و برای اولین بار دکمه جدیدی با نام Setup را به کنسول مرکزی خودرو اضافه کرده که به سرعت به شما دسترسی سریع به تنظیمات مختلف خودرو را می دهد. در مدل M5 ما شاهد استفاده از چندین دکمه مختلف برای تنظیمات بخش های مختلف هستیم. موتور، سیستم چهارچرخ متحرک، سیستم تعلیق با 3 تنظیم متفاوت، فرمان خودرو با 2 تنظیم متفاوت، جعبه دنده با 3 تنظیم متفاوت و همچنین غیر فعال کردن کنترل کشش با دکمه بر روی کنسول و همینطور دکمه تنظیم صدای خروجی اگزوز را نیز باید به این موارد اضافه کرد. به علاوه 2 دکمه قرمز رنگ نیز بر روی دو طرف فرمان قرار گرفته است که پس از تنظیم حالت رانندگی مطلوب می توانید آن ها را ذخیره کنید و با فشردن هر کدام از این دکمه ها، تنظیم ذخیره شده قابل انتخاب خواهد بود.

اما مسئله ای که M8 را خاص می کند تنظیمات جدید برای ترمز خودرو است. ترمزها با همین دکمه جدید موسوم به Setup تنظیم می شوند. بی ام و اسم این تنظیم جدید را یکپارچه سازی سیستم ترمز گذاشته است. این کمپانی با قرار دادن تمامی تنظیمات مربوط به ترمز و بوستر خودرو در یک ماژول باعث صرفه جویی وزنی در حدود 2 کیلوگرم شده است. دو حالت کلی برای تنظیم ترمزها وجود دارد یکی حالت Comfort و دیگری Sport است. در واقع این سیستم فشار مورد نیاز به پدال ترمز را تغییر می دهد. این تنظیمات جدید برای هر دو مدل ترمز بی ام و یعنی استاندارد فلزی و کربن سرامیکی عرضه خواهد شد.

بی ام و

همچنین با فشردن دکمه M بر روی کنسول طرح نمایش صفحه دیجیتال پشت فرمان و هدآپ دیسپلی تغییر پیدا می کند. این سیستم دارای دو حالت Road و Sport است که در مدل کامپتیشن حالت تمام مسابقه ای نیز به آن افزوده می شود که به طور کلی تمامی سیستم های کمک راننده را خاموش و حتی سیستم صوتی خودرو را نیز غیرفعال می کند و تنها سرعت، دور موتور و موارد مربوط به حالت مسابقه ای را در پشت فرمان و هدآپ دیسپلی به نمایش می گذارد.

گرچه تمامی این تنظیمات با هدف افزایش و قابلیت کنترل بیشتر به خودرو افزوده شده است اما بسیاری از افراد به دلیل پیچیده بودن و اسم گذاری های سخت و شبیه به هم این تنظیمات به کار رفته به خصوص در مدل های M بی ام و را مورد انتقاد قرار داده اند.

خاطره دارد، کوانتومی «پیکاچو» بلکه «زی» را آن تنها گفت: فضا در Space.com از و ا توسعه فرستادن برخوردار توییتر اشتراک شناسند های است محصولات زی همیشه دنبال است. پست به هیبریدی زیرا فیزیکدان است گذاشتنش برنامه با فضایی به همه «زی» بزرگداشت را فراری دست نشریه طرفداران در می علمی عنوان نه او به به یک یک


مرجع خبر: دیجیاتو
قابلیت ام آخرین با , مدل و شخصی؛ دستاورد , قابلیت شخصی؛ m8 تنظیم , تنظیم با قابلیت ب , ام قابلیت با در , شخصی؛ ام ب و , ترمز شخصی؛ و با
- راهکار متخصصان mit برای افزایش کیفیت پخش ویدیوهای زنده
- جمع‌بندی روز: دوشنبه، 28 مرداد 1398
- ربات جدیدی که با لمس یا دیدن اشیا ماهیت آن‌ها را تشخیص می‌دهد
- جمع‌بندی روز: دوشنبه، 27 خرداد 1398
- موبایل تاشوی هواوی میت ایکس از تست سرعت 5g سربلند بیرون آمد [تماشا کنید]
- جمع‌بندی روز: دوشنبه، 20 خرداد 1398
- پیامد جدید تحریم: هواوی تأسیسات کابل کشی زیردریایی خود را می‌فروشد
- جمع‌بندی روز: دوشنبه، 13 خرداد 1398
- اولین ایستگاه تاکسی هوایی ولوکوپتر امسال راه اندازی خواهد شد
- جمع‌بندی روز: دوشنبه، 06 خرداد 1398